Czerwiec był pierwszym miesiącem, w którym świadomie obserwuję swoje włosy. Oczywiście wcale nie robiłam zdjęć tak często, jakbym chciała, ale na początek jest ok! Na przełomie maja i czerwca moje włosy zobiły się strasznie twarde i nadal się to utrzymuje – czy macie jakiś pomysł, co z tym zrobić? W dodatku ani skręt nie chce się utrzymać, ani nie chcą się wyprostować. W połowie czerwca zauważyłam jednak, że jakby zwiększyły swoją objętość. Chyba to też muszę zacząć mierzyć. 😉 Nie miałam jednak za wiele czasu na ich pielegnacje (o czym pisałam tutaj). Kosmetyki, które używałam, nie zmieniły się, ale są już na wyczerpaniu, więc w kolejnym podsumowaniu powinna być zmiana:

SZAMPONY
1. Nivea diamond gloss (pielęgnujący) – niestety nie wiem, czy on nie jest powodem moich problemów z włosami 🙁


MASKI I ODŻYWKI DO SPŁUKIWANIA:
1. Kallos Silk (maska do włosów zniszczonych) – skończona już!
2. Avon Advance Techniques Instant Repair 7
3. Nivea diamond volume (nadająca blask i objętność) – podobnie jak z szamponem 🙁
MASKI BEZ SPŁUKIWANIA:
1. Ziaja odżywka  intensywnie odżywiająca do włosów delikatnych – nawet ona mi ostatnio nie pomaga, a wystarczy mi jej jeszcze tylko na kilka myć.
Najgorzej jest mi zmierzyć długość włosów. Pomaga mi mój D., jednak nie jest chyba możliwe, że włosy urosły mi o tyle, o ile nam wychodzi… Miesiąc temu wyszło 50 cm, w tym D. zmierzył, że “ogólnie to 52 cm, ale najdłuższe pasmo ma 55 cm”. Objętość natomiast wynosi 7,5 cm w kucyku. Zastanawiam się, jak mierzą włosy osoby z falami czy lokami, bo podejrzewam, że różnica wynika ze skrętów. Prostować więc kosmyk? To też nie wydaje mi się rozwiązaniem.
Jak układały się moje włosy w tym miesiącu:
1. Wietrzna Bydgoszcz (3.06)
2. Puch po suszeniu w warkoczu + dosuszeniu suszarką (16.06)
3. Puch po suszeniu w warkoczu + dosuszeniu suszarką z innej perspektywy (16.06)
4. Ten sam dzień, jednak kilka godzin później, po wyjściu na powietrze
5. Niestety zdjęcie zrobione chyba z fleszem, ale tak wyglądały włosy już w lipcu (03.07)
6. I kilka godzin później, na plaży (03.07)