Tadam, kto spodziewałby się budżetu poniżej 3000 zł w kwietniu? A jednak – udało się, jednak wszystko po kolei. Chyba też jest to najniższa wydana przez nas kwota po studiach, chociaż i sytuacja się zmieniła.

Dla przypomnienia bądź nowych gości: prezentowany co miesiąc budżet dotyczy dwóch osób przed 30-tką, mieszkających w średniej wielkości mieście, które szukają swojej zawodowej drogi po studiach. Wiąże się to z przeprowadzkami, zmianami pracy, a co za tym idzie – zmiennością w wydatkach.

Nie trzymam Was w niepewności – w kwietniu wydaliśmy 2402,1 zł, co pokazuje, że generatorem wydatków jest wynajem przez nas mieszkania. Na dłuższą chwilę to doświadczenie odstawiamy w zapomnienie i mierzymy się z nową rzeczywistością – pomieszkiwaniem u rodziców, aż nasze lokum zostanie wybudowane i wykończone. 😉 Jestem ciekawa, o jaki % zmniejszą się nasze wydatki, na pewno podzielę się z Wami wynikami, ale możliwe, że dopiero za rok… 😉

block_1

2

Co ciekawe wcale nie zmieściliśmy się w budżecie planowanym, zabrakło… 12 zł, ale tyle możemy sobie wybaczyć. 😉

Rachunki. Nie płaciliśmy już czynszu (wyrównanie z kaucją), jedynie dopłaciliśmy za bieżące opłaty. Do tego ubezpieczenie D., media i niedopłata podatku.

Transport. Istne szaleństwo! Ale tak jak do teraz mieszkanie było drogie, a praca blisko, teraz mamy do niej 12 km.

Jedzenie. W normie. Codzienne – 436,2; napoje – 2,5; fastfood – 129, słodycze – 48,3; alkohol – 10,7; wyjścia – 0. Fastfoody to głównie zapiekanki, które odkryliśmy nieopodal stancji, jakaś pizza oraz chyba kebab. Codzienne niewiele, bo na święta wyjechaliśmy, dostaliśmy też trochę zapasów “na wynos”. Tak byliśmy zabiegani, że oprócz fastfoodów nie było stołowania się na mieście!

Ubiór. Sporo, ale “sprawiedliwie” po połowie mniej więcej 😉 Ja głównie potrzebowałam butów i bawełnianych bluzek, D. jeansów i koszul.

Rozrywka. Książka papierowa, ebook, prenumerata wyborczej, dostęp D. do transmisji jakiegoś meczu.

Prezenty. Urodziny mamy i siostry, prezent dla D. rodziców psa ;), skromne świętowanie naszej rocznicy.

Auto. Parkometry.

Inne. Koszt transportu większych rzeczy.

Bardzo podobają mi się kwietniowe wydatki, z zaciekawieniem spoglądam na maj, w którym powinno pojawić się podsumowanie z okazji dwóch lat posiadania auta, a w czerwcu będziemy świętować trzy lata prowadzenia budżetu!