Włosy rozjaśniane są najczęściej mocno zniszczone. Uznaje się, że to właśnie rozjaśnianie włosów jest mocniej ingerującym zabiegiem, aniżeli farbowanie ich w tonacji ciemnej. Rozjaśnienie może wywołać efekt ich przepalenia, przez co stają się przesuszone, łamliwe, o wysokiej porowatości, puszące się i pozbawione blasku. Jak regenerować jasne włosy z tendencją do przesuszenia? Skład najlepszych odżywek, które dedykowane są właśnie tak problematycznym włosom, znajdziesz w poniższym tekście. 

Naturalna regeneracja i odbudowa włosów suchych, jasnych 

Do odbudowy zniszczonych włosów jasnych możesz zastosować domowe sposoby. Najlepiej, jeśli wchodzą one w skład kompleksowej pielęgnacji, dzięki czemu zwiększa się ich skuteczność. Dzisiaj styliści fryzur polecają przede wszystkim olejowanie włosów. W tym celu można wykorzystać samodzielnie wykonaną mieszankę z oleju z pestek winogron, oleju lnianego, oleju z pestek malin czy oleju jojoba. Ważne, aby preparat nałożyć dokładnie na włosy i pozostawić na nich przez co najmniej kilka godzin, po czym umyć głowę i spłukać całość. Doskonałe efekty daje olejowanie włosów na noc z zastosowaniem czepka fryzjerskiego oraz ręcznika.

Odżywki do włosów suchych blond

Szukaj odżywek dedykowanych włosom wedle ich kondycji i struktury. Na sklepowych półkach albo w sklepach online, na przykład w https://sklep.jld.pl/s/85/odzywki-do-wlosow-suchych znajdziesz specjalne kategorie z produktami przeznaczonymi do codziennej pielęgnacji i odżywiania włosów suchych i jasnych. Najlepiej wybrać odżywki, które w swoim składzie zawierają nawilżający kwas hialuronowy oraz inne substancje o działaniu nawilżającym. 

Co istotne, zwracaj uwagę na skład wszelkich kosmetyków i eliminuj te, które mogą działać na Twoje włosy niekorzystnie. Szkodliwą substancją w szamponach oraz odżywkach są parabeny, silikony, sztuczne aromaty, barwniki czy alkohol. Korzystaj z profesjonalnych preparatów kosmetycznych zgodnie z zaleceniami producenta. 

Aby ratować swoje suche i jasne włosy, możesz wybrać się również do zakładu fryzjerskiego. Szczególnie polecany jest tzw. botox na włosy o działaniu silnie regenerującym i nawilżającym. Zabieg pielęgnacyjny tego rodzaju to wydatek średnio 100 złotych, a jego efekty są zauważalne przez około 3 miesiące. 

Jak dbać o włosy suche blond?

Jeśli Twoje włosy zostały rozjaśnione i przez to stały się przesuszone, bądź ostrożna w przypadku ich modelowania urządzeniami termicznymi. Negatywny wpływ na ich stan ma suszarka, lokówka czy prostownica. 

Absolutnie nie powtarzaj zabiegów koloryzacyjnych, odczekaj przynajmniej trzy miesiące. Staraj się za to jak najczęściej podcinać końcówki włosów, aby pobudzać je do naturalnej odbudowy, szybszego rośnięcia i zagęszczenia. 

Zabezpieczaj włosy przed silnym działaniem promieni słonecznych, morską wodą oraz wiatrem. Intensywnie odżywiaj włosy, jeśli stale przebywasz w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz w sezonie grzewczym. Jeśli ponownie chcesz rozjaśnić włosy, odczekaj z zabiegiem przynajmniej kilka miesięcy. Jeśli to możliwe, do koloryzacji używaj ekologicznych farb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here