Kina domowe w ostatnim czasie robią furorę. W dobie platform internetowych, które umożliwiają oglądanie ogromnej liczby filmów i seriali, możliwość spędzenia spokojnego wieczoru w domowym zaciszu, z ulubionymi przekąskami, to kusząca opcji. Wysoka jakość dźwięku oraz obrazu pozwalają na większą głębię doznań w trakcie seansu. Kino domowe bluetooth to świetne rozwiązanie zarówno dla pasjonatów nowych technologii, jak również osób, które cenią sobie przede wszystkim funkcjonalność, wygodne sterowanie sprzętem oraz możliwość synchronizacji ze sobą różnego typu urządzeń. Technologia bluetooth pozwala na połączenie telefonu z telewizorem.

Netflix a kino domowe

źródło: pexeles.com

Bez wątpienia Netflix to jedna z najpopularniejszych platform typu VOD. Obok znanych i kochanych hitów, które podbiły serca setek tysięcy widzów, jak: „Przyjaciele”, „Jak poznałem waszą matkę”, czy wszystkie części „Harry Potter’a”, na platformie pojawiają się nowości ze świata kinematografii. Również produkcje samej platformy Netflix, takie jak: „Wiedźmin”, w świetnej obsadzie, przepięknej scenerii, doskonałym montażu, to tytuły, których premiery wyczekuje ogromna ilość osób na całym świecie.

Netflix w SmartTV

Platforma dostępna jest na różnego typu urządzenia, takie jak: tablety, Xbox’y, SmartTV, komputery, dekodery, Blue-ray. Integracja Netflix z kinem domowym jest bardzo prosta, wszystko, co jest nam potrzebne do tego celu to urządzenie z aktywną subskrypcją platformy. Nowoczesne sprzęty, chociażby kino domowe lg, czy kino domowe samsung wśród urządzeń sterujących, niejednokrotnie posiadają piloty dedykowane wyłącznie do platformy Netflix, co ułatwia sterowanie dźwiękiem, obrazem, także przewijanie scen i pauzowanie filmu. Wiele z nowoczesnych telewizorów domyślnie posiada aplikacje takie typu Youtub, HBO, Netflix.

Bezprzewodowe głośniki w kinie domowych

źródło: pexeles.com

Przez długi czas zmorą dla wielu osób była ogromna ilość kabli, których potrzebowały poszczególne urządzenia. Nie chodzi tutaj tylko o kable zasilające, także przyłącza pozwalające na podłączenie dekodera do telewizora, czy głośników. Pomimo ogromnych starań ciężko było uniknąć poplątania się kabli, a często to, co działo się za telewizorem, gdzie kable były ukryte, przypominało wielki kołtun. Dlatego bezprzewodowe głośniki to świetne rozwiązanie. Przede wszystkim redukcja ilości kabli wpływa na elegancki wygląd pomieszczenia, w którym znajduje się kino domowe. Brak kabli, które trzeba było gdzieś schować, co mogło irytować i burzyć poczucie estetyki, także porządku, teraz ułatwia instalację urządzeń. Głośniki mogą stanąć w dowolnym miejscu salonu, czy pokoju, bez obawy, że „braknie nam kabla”. W kinach domowych istnieje kilka typów głośników, jednym z nich są głośniki tylne i jak sama nazwa wskazuje, powinny znajdować się za plecami słuchaczy. W ten sposób uzyskany został efekt dźwięku przestrzennego.

Kino domowe – cena

Kino domowe to z pewnością świetny element mieszkania, czy domu, który pozwoli na spędzenie niezapomnianych chwil przed telewizorem podczas oglądania ulubionego serialu lub filmu w najwyższej jakości i dźwięku. Pozostaje jednak odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje kino domowe? Tańsze zestawy dostępne są już za kilka tysięcy. Wielu producentów TV oferuje gotowe zestawy kina domowego, wyposażone w podstawowe, niezbędne urządzenia. Jednak prawdziwi miłośnicy kin domowych chętnie inwestują w swoje urządzenia. Doskonałą opcją jest możliwość dokupienia kolumny, głośników, czy innych urządzeń współdziałających z telewizorem. Duża liczba gamerów, którzy do rozgrywek wykorzystuję urządzenia firm PlayStation, czy Xbox wyraża wiele pochlebnych opinii na temat zestawów kina domowego, które mają wpływ na emocje związane z rozgrywką. Ciężko o jednoznaczne widełki cenowe. Dużo zależy od tego, jaki efekt pragniemy osiągnąć, czy najważniejsza jest dla nas przede wszystkim jakość dźwięku, czy obraz, także rozmiar samego telewizora oraz dodatkowe gadżety, wpływające na funkcjonalność.

Kino domowe – czy warto?

Bez wątpienia kina domowe to urządzenia, które jeśli nie teraz, to w niedalekiej przyszłości przyszłości będzie można zaliczyć do urządzeń „must-have”, podobnie jak kiedyś było to z telefonami, zwykłą telewizją, czy telewizją satelitarną. Tym bardziej, iż obok oglądania standardowych kanałów telewizyjnych, można odtwarzać filmy z różnych platform, czy za pośrednictwem Blue-ray.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here