Olej lniany na odchudzanie

0
1494

Masz za dużo ukochanego ciała, którego chcesz się pozbyć? Źle się czujesz lub po prostu marzysz o smukłej sylwetce? Nic straconego. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zacząć odchudzanie.

Odchudzanie, samo w sobie, to dosyć długotrwały proces. Mimo tego, iż w sieci można spotkać reklamy typu — schudnij w 7 dni 20 kg — z naszego punktu widzenia jest to nieosiągalne. Przy odchudzaniu przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na nasz stan zdrowia. Odchudzajmy się mądrze. Optymalna utrata wagi na tydzień nie powinna przekraczać jednego kilograma. Im bardziej restrykcyjne odchudzanie, tym gorzej, ponieważ w późniejszym etapie, kiedy już przestaniemy się odchudzać czy trzymać rygorystyczną dietę, niemal pewne jest, iż pojawi się efekt jojo.

A więc jak się zabrać za odchudzanie w prawidłowy sposób? Przede wszystkim zacznijmy od prowadzania zmian w naszym jadłospisie. A więc usuńmy ze swojej diety słodycze, tłuste mięso, sosy, mąkę itp. a wprowadźmy kasze, ryż, ziemniaki — bez sosów, warzywa, owoce, kiełki, olej lniany, miód, suplementy diety czy też pieczywo ciemne — jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez chleba.

Warto zwrócić uwagę na to, iż samo jedzenie warzyw wpływa pozytywnie na nasz organizm. Większość warzyw ma odczyn zasadowy, czyli ten, który jest właściwy dla naszego zdrowia. Przypomnijmy, że powinniśmy unikać zakwaszania naszego organizmu. Wbrew powszechnej opinii owoce same w sobie warto spożywać raz na jakiś czas. Oczywiście jedzmy je, zwłaszcza pijąc soki, ale z drugiej strony — miejmy na uwadze to, że większość z nich po prostu zawiera bardzo dużo cukru, które podobnie jak cukier biały szybko podwyższają poziom glukozy we krwi, sprawiając, że stajemy się bardzo głodni, a sama wątroba potrzebuje czasu na to, aby takowy cukier rozłożyć.

Co warto zażywać aby zacząć wspierać swoje odchudzanie? Dobrze sprawdza się olej lniany na odchudzanie. Zacznijmy od tego, iż spożywa się go na zimno. Sam proces tworzenia oleju lnianego zachodzi w odpowiednich warunkach — tłoczy się go na zimno, co sprawia, iż wartości odżywcze pozostają na dłużej. Olej lniany jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6 – które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu. A więc nic do dać, nic ująć.

Jeśli odchudzanie, to i również ćwiczenia fizyczne. Podczas ich wykonywania, zwłaszcza kierujemy ten apel do osób, które mają sporą nadwagę — zwracajmy uwagę na nasze bezpieczeństwo. Wykonujmy ćwiczenia na nasze możliwości. Warto rozpocząć odchudzanie od spacerów – raz na tydzień, dwa razy na tydzień aż dojdziemy do spacerów w każdym dniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here