Zakup wanny powinien być przemyślany i zaplanowany, niezależnie od tego jaki model Cię interesuje. W przypadku osób planujących zakup wanny wolnostojącej, sprawa jest jeszcze bardziej wymagająca. Wanna powinna być dopasowana do ilości wolnego miejsca na podłodze, a także komponować się z resztą łazienkowego otoczenia. Powinna być także wytrzymała i odporna na uszkodzenia, a zarazem wygodna w codziennym użytku oraz łatwa w czyszczeniu. Poniżej staramy się przybliżyć temat zakupu wanny wolnostojącej, przedstawiając najważniejsze sprawy, o których nie można zapomnieć w czasie przeglądania ofert sklepów z wyposażeniem sanitarnym. 

Wanny wolnostojące – dla ekskluzywnych aranżacji łazienkowych 

Wanny wolnostojące kojarzą nam się przede wszystkim z epokowymi urządzeniami wykonanymi z żeliwa. Wanny takie były chętnie stosowane przez nasze babcie i często stanowiły kluczowy element wielu aranżacji łazienkowych. Ich minusem był duży ciężar oraz utrudnione usuwanie zabrudzeń. Zdecydowanym plusem była natomiast duża odporność mechaniczna oraz możliwość swobodnego wykorzystania na co dzień. 

Obecnie wanny pojawiają się na nowo w polskich łazienkach. Najczęściej wybieramy je do nowoczesnych i eleganckich aranżacji, w których liczy się harmonia całego pomieszczenia oraz wyeksponowanie jego unikatowego piękna. Wanny wolnostojące świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach minimalistycznych, glamour i loftowych. Pasują także do łazienek urządzonych w stylu angielskim oraz boho. 

Wanna dopasowana do Twojej łazienki – oraz jak ją znaleźć 

Wybierając wannę wolnostojącą, warto rozpocząć od jej rozmiarów, by mieć pewność, że będzie pasować do ilości wolnej przestrzeni na podłodze. Wanna wolnostojąca powinna znajdować się przynajmniej 20 cm od ścian. Ponieważ standardowa długość wanny wynosi 170-180 cm, oznacza to, że do jej wyeksponowania potrzebujesz łazienki szerokiej na przynajmniej 210-220 cm.

Ponieważ z wanny korzystać będzie regularnie kilka osób, warto wybrać urządzenie solidnie wykonane oraz wytrzymałe. Najważniejsze są pod tym względem użyte w produkcji materiały, które nie powinny być podatne na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne, ani wpływ wilgoci. Do popularnych wyborów należy akryl, włókno szklane, żeliwo, stal nierdzewna, miedź, kompozyty sanitarne. Atrakcyjnych wanien wolnostojących wykonanych z tych materiałów polecamy szukać w ofercie: https://elazienki.pl/k/wanny/wolnostojace/.

Wanna nie tylko wytrzymała – również estetyczna 

Jeśli nie masz specjalnych oczekiwań odnośnie wyglądu wanny, wówczas polecamy zdecydować się na najchętniej wybierany i najpopularniejszy spośród dostępnych materiałów – akryl. Jest to tworzywo lekkie i wytrzymałe, o gładkiej powierzchni, ułatwiającej czyszczenie oraz usuwanie plam. Akryl jest też materiałem żywotnym, który nawet po wielu latach intensywnej i regularnej eksploatacji nie traci nic z wyjściowych właściwości wytrzymałościowych.

O wiele prostszą sprawą jest wybór kształtu wanny wolnostojącej. Większość oferowanych produktów dostępna jest w wersji o prostej i geometrycznej bryle, uwypuklającej proporcje i harmonię kształtów. Najważniejszymi elementami ozdobnymi są wygięte łuki krawędzi, obecność ozdobnych nóżek (na których wanna jest usadowiona) oraz montowane na powierzchni wanny baterie. Te ostatnie mogą być wykonane z ekskluzywnych materiałów, takich jak chrom lub mosiądz, a także prezentować nowoczesne lub epokowe wzornictwo łazienkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here