Laryngolog jest lekarzem, który zajmuje się diagnozowaniem chorób gardła, uszu, nosa i narządów równowagi. Jest to lekarz, który zdiagnozuje chorobę, przepisze odpowiednie leki lub wykona zabieg. Kiedy należy udać się do laryngologa?

Kiedy warto umówić się na wizytę u laryngologa?

Poradnia laryngologiczna Katowice to miejsce, które należy odwiedzić, gdy odczuwamy dolegliwości gardła, krtani, nosa czy uszu. Warto również wiedzieć, że laryngolog dziecięcy Katowice pomoże, gdy nasz maluch postanowi w uchu lub nosie umieścić ciało obce.

Laryngolog Katowice to lekarz, do którego należy zwrócić się, gdy mamy problemy z uszami. Pogorszenie słuchu, szumy, czy ból ucha to sygnały, że może dziać się coś złego. Kolejnym problemem, z którym poradzi sobie laryngolog Katowice to chrapanie czy bezdech. Jest to dosyć powszechny problem, który jednak często jest bagatelizowany przez pacjentów.

Warto również pamiętać, że uciążliwy ból gardła, przewlekły katar czy zaburzenia przełykania to również powód, by odwiedzić poradnię laryngologiczną Katowice.

Laryngolog dziecięcy Katowice to lekarz, który zajmuje się pacjentami do ukończenia 18 roku życia. Jest to pierwszy lekarz, do którego należy się udać, gdy dziecko ma problemy ze słuchem lub głosem. To do laryngologa należy skierowanie dziecka do foniatry, logopedy czy audiologa.

Czego można spodziewać się w trakcie wizyty u laryngologa?

Poradnia laryngologiczna katowice to miejsce, gdzie można wykonać kompleksowe badania uszu, nosa i gardła. Laryngolog Katowice rozpocznie od przeprowadzenia wywiadu, w którym ustali jakie dolegliwości dokuczają pacjentowi.

Laryngolog Katowice za pomocą wziernika przeprowadzi badanie nosa. Dzięki temu jest w stanie ocenić stan przegrody nosowej, małżowiny oraz śluzówki jamy nosa. Badanie krtani i nosogardła odbywa się przy pomocy lusterka. Stan uszu, ze szczególnym uwzględnieniem małżowiny usznej, przewodów słuchowych oraz błony bębenkowej lekarz oceni używając wziernika, czyli otoskopu.

Poradnia laryngologiczna Katowice to miejsce, które koniecznie należy odwiedzić w przypadku przewlekłych problemów z gardłem, nosem czy w momencie, gdy zauważymy pogorszenie słuchu. Są to poważne schorzenia, których leczenie należy rozpocząć jak najszybciej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here