Na rynku kosmetycznym istnieje duża liczba preparatów do pielęgnacji włosów. Produkty tego typu dedykowane są kobietom oraz mężczyznom, chociaż w wielu przypadkach ich zastosowanie jest różne. Wśród Pań popularna jest duża liczba odżywek do włosów, których zadaniem jest regeneracja oraz odbudowa struktury włosa. Często spotykane są linie produktów do włosów farbowanych lub suchych. Każdej kobiecie zależy na tym, aby jej włosy były miękkie i lśniące, dlatego wybór odpowiedniego preparatu staje się kłopotliwy. Jednak nie tylko drogerie oferują ciekawe rozwiązania stosowane do pielęgnacji włosów.

Maseczka z aloesu domowej roboty

W ostatnich latach na nowo powróciło zainteresowanie naturalnymi preparatami, które wykonać można samodzielnie, przy wykorzystaniu podstawowych składników, łatwo dostępnych w sklepie, często też obecnych w naszym domu. Medycyna naturalna na nowo odkrywa przed nami swoje dobrodziejstwa. Rośnie także liczba osób, również celebrytów, którzy zachwalają domowe sposoby na regenerację włosów. W jaki sposób można przygotować maseczkę z aloesu?

Maseczka na włosy z aloesu – sposób przygotowania

Maseczka z aloesu będzie świetnym sposobem do na nawilżenie włosów, co nada im pięknego połysku, lekkości oraz zwiewności. W celu przygotowania maseczki z aloesu i siemienia lnianego niezbędny będzie żel aloesowy oraz siemię. Dwie łyżki niemielonego siemienia lnianego, gotujemy w dwóch szklankach wody. Następnie należy poczekać, aż siemię ostygnie i zgęstnieje, wtedy możemy dodać dwie łyżeczki żelu aloesowego. W celu uzyskania najlepszego efektu po nałożeniu maseczki na włosy i skórę głowy, należy użyć folii, całość owinąć ręcznikiem i przez chwilę podgrzać, używając do tego celu suszarki. Tak przygotowaną maseczkę trzymamy na głowie przez 40 minut. Po wszystkim maseczkę należy spłukać w ciepłej wodzie.

Maseczka z aloesu z kokosem

źródło: pixeles.com

Ta maseczka to świetny sposób dla osób, którym zależy na pięknych, błyszczących i lekkich włosach. Jej przygotowanie jest bardzo proste. Na początek możemy rozgrzać dwie łyżki oleju kokosowego w rondelku, aż do uzyskania płynnej konsystencji. Następnie odczekajmy chwilę, aż olej trochę przestygnie, po czym dodajemy dwie łyżeczki żelu z aloesu. Tak przygotowaną maseczkę najlepiej nałożyć na całą długość włosów. Następnie sam olej kokosowy i aloes możemy wmasować w skórę głowy, dla uzyskania lepszego efektu. Dodatkowo, po nałożeniu maseczki, należy użyć grzebienia z szerokim rozstawem ząbków, do rozczesania pasm włosów i lepszego rozprowadzenia maseczki. Po tym wstępnym przygotowaniu, na głowę należy nałożyć plastikowy czepek i całość owinąć ręcznikiem. Następnie podgrzać trochę ręcznik, wykorzystując do tego suszarkę. Maseczkę powinno trzymać się na głowie przez około trzydzieści minut do godziny. Następnie maseczkę należy zmyć ciepłą wodą, przy użyciu szamponu. Ten rodzaj regeneracji można stosować przynajmniej raz w tygodniu.

Problemy z łupieżem – maseczka z aloesu z dodatkiem miodu

źródło: pixeles.com

Łupież to niestety wstydliwy kłopot, który potrafi podburzyć pewność siebie. Dlatego w sklepach istnieje oddzielna grupa produktów, typu szampony przeciwłupieżowe, które mają pomóc w jego usunięciu. Świetnym rozwiązaniem jest jednak także zastosowanie naturalnego sposobu, wykorzystując żel z aloesu miód oraz jogurt naturalny typu greckiego. Maseczkę przygotowujemy mieszając ze sobą wszystkie składniki, każdego z nich dodając po dwie łyżki. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na włosy oraz pasma, następnie używamy czepka plastikowego, całość owijamy ręcznikiem i podgrzewany suszarką. Kurację należy stosować przez dwadzieścia minut, następnie całość dokładnie zmyć ciepłą wodą. Tego typu maseczkę można stosować raz w tygodniu.

Domowa maska z aloesem – efekty

Zostało udowodnione naukowo, że świetnie sprawdza się podczas regeneracji włosów. Przede wszystkim pomaga w usunięciu łupieżu, który wynika z suchej skóry głowy. Aloes to roślina, która rośnie w trudnych warunkach, dlatego żel, który wytwarza, w 97% składa się z wody, dlatego to idealny środek nawilżający, stosowany do włosów oraz skóry głowy. Dodatkowo pomaga usunąć zalegające w pasmach resztki innych produktów, przeznaczonych do pielęgnacji włosów, co przekłada się na oczyszczenie skóry i włosów oraz przywrócenie im naturalnego blasku oraz lekkości. Żel aloesowy można zakupić w drogeriach lub aptekach. Produkt ten jest ogólnodostępny na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here