Płytki do kuchni, łazienki lub przedpokoju są często spotykanym wyborem w wielu polskich domach. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ charakteryzują się całym szeregiem zalet, które sprawiają, że są idealnym wykończeniem podłogi, ale też ścian. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują sobie obecnie ciekawe płytki 3D. Zobacz, jakie są, dlaczego warto je wybrać i gdzie mogą zostać zastosowane?

Czym są płytki 3D i czym różnią się od zwykłych kafelków

Płytki 3D to innowacyjny produkt, który przez wiele osób jest uważany za jeden z najbardziej interesujących pomysłów aranżacyjnych. i nie, wcale nie muszą być drukowane na drukarce 3D, aby uzyskiwały sobie takie miano. Przede wszystkim bowiem liczy się to, że są wykonane z najwyższą dbałością o każdy szczegół. A czym się odznaczają?

Płytki 3D zostały stworzone w taki sposób, aby pięknie załamywały światło i tworzyły subtelną dekorację na ścianie. Wystarczy, iż posiadają jedną stronę nieco grubszą, a drugą cieńszą, odpowiedni kształt i wyprofilowanie skosu, aby odbijały światło i rozpraszały je, tworząc zachwycające efekty wizualne. Materiałem wykonania takich płytek jest oczywiście klasyczna terakota lub gres, co sprawia, że posiadają także ich walory. Są zatem nie tylko bardzo ozdobne, ale też wytrzymałe na wszystkie zniszczenia.

Płytki 3D do kuchni

Płytki 3D zasadniczo są dedykowane do ozdabiania ścian. Trudno sobie wyobrazić, że po lekko nierównej powierzchni codziennie przechadzamy się wielokrotnie, więc rozumie się samo przez się, iż na podłodze nie sprawdziłyby się dobrze. Ale ściana to wręcz idealne miejsce dla płytek 3D.

Dlaczego warto sięgnąć po nie do kuchni? Zazwyczaj jest to pomieszczenie, w którym już i tak znajduje się wiele akcesoriów. Ozdabianie go wzorami mogłoby się więc nie sprawdzić. Sięgając po płytki 3D, można urozmaicić wygląd pomieszczenia, a jednocześnie niczym go nie przytłoczyć.

Płytki do łazienki

Kolejnym ciekawym wyborem są płytki do łazienki 3D. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługuje ich zdolność odbijania i rozpraszania światła w różnych kierunkach. Dzięki temu płytki tego rodzaju pięknie rozświetlają całą łazienkę, zarówno w blasku słońca, jak i wówczas, gdy zapalimy już w niej sztuczne światło. Taka zdolność sprawia z kolei, że płytki 3D stają się nieodłącznym elementem wystroju i pięknym dodatkiem, który na pewno dobrze zastąpi wszelkiego rodzaju wzory i mozaiki. To ozdoba również do minimalistycznych wnętrz, gdyż jest bardzo subtelna i nigdy nie zdominuje całej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here