Popularność książek cyfrowych wynika z kilku faktów. Przede wszystkim są one bardzo łatwe w przechowywaniu. Wystarczy pamięć magazynująca w postaci karty pamięci lub dysku twardego, czy wbudowanej pamięci telefonu. Pliki z książkami nie mają dużych rozmiarów, dlatego na swoim nośniku możemy zgromadzić naprawdę pokaźną kolekcję interesujących nas tytułów. Dlatego coraz większa liczba osób decyduje się na zakup czytnika e – book. Z jednej strony to fajny gadżet dla osób, które lubią nowinki technologiczne, z drugiej coraz powszechniejszy element kultury.

Z czytnikiem do kawiarni

źródło: pexels.com

Przez wiele lat osoby oddające się lekturze lubimy spędzać czas w kawiarniach, gdzie, w towarzystwie ulubionej kawy, pochłaniały kolejne strony powieści lub innego, pociągającego dzieła. Problem z papierowym wydaniem jest jeden – nie możemy zabrać ze sobą tak wielu książek, jakbyś sobie czasem tego życzyli. Uniemożliwia to wymaga ilość wolnego miejsca w plecaku, czy torebce, jak również ich waga. Już jeden opasły tom potrafi sporo ważyć, a co dopiero kilka części części. Dlatego pod tym względem czytniki do e – booków mają przewagę. Niezależnie od ilości przechowywanych książek, waga naszego urządzenia nie ulega zmianie. Dlatego bez względu, czy wstąpiliśmy tylko na kawę i ciastko, z nadzieją na kilka chwil wytchnienia i wkroczenia do świata stworzonego przez autora, czy jesteśmy w miejskim autobusie podczas drogi do pracy, czy dalszym wyjeździe, mamy łatwy dostęp do długiej listy tytułów, które zakupiliśmy.

Dlaczego oddzielny czytnik, a nie tablet?

No właśnie, wiele osób może zastanawiać się, czy faktycznie posiadanie czytnika jest czymś niezbędnym. Przecież wiele z pozycji sprzedawanych w internetowych księgarniach, bez problemu otwiera się na smartfonie, laptopie, czy tablecie. Warto mieć jednak na uwadze, że czytanie długich partii tekstu potrafi zmęczyć, jeśli robimy to na niewielkim wyświetlaczu. Co prawda współczesne tablety oferują doskonałą jakość obrazu, jednak są do urządzenia wielofunkcyjne, w przeciwieństwie do czytnika, który został stworzony tylko w jednym celu. To również przekłada się na wytrzymałość baterii i zapewnia możliwość poświęcenia się lekturze nawet na wiele godzin. Inną kwestią jest fakt, że co prawda, możliwe jest czytanie e – booka na laptopie, jednak coraz rzadziej zabieramy ze sobą tego typu urządzenia. Przede wszystkim dostęp do poczty, czy social media zapewnia nam telefon lub tablet, po drugie laptop jest urządzeniem większym i cięższym, niż czytnik, który z łatwością mieści się w torbie, czy plecaku.

Jaki czytnik wybrać?

Produktem popularnym na rynku jest czytnik Kindle. Firma oferuje urządzenie wysokiej

źródło: pexels.com

jakości, w stu procentach zoptymalizowane pod kątem swojego przeznaczenia. Z jednej strony bardzo wytrzymała bateria, z drugiej wyświetlacz pozwalający na wygodne śledzenie treści, jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca. Podczas dokonywania zakupu warto zwrócić uwagę na typ i funkcje samego modelu. W przeciwieństwie do telefonów i tabletów, nie każdy czytnik posiada wbudowane podświetlenie ekranu, co w niektórych sytuacjach może utrudniać obcowanie z lekturą. Z uwagi na panujące trendy coraz większa liczba modeli posiada już tą opcję. Chociaż wiele modeli zbliżonych jest do siebie pod względem gabarytów, różna jest rozdzielczość ekranu. W najbardziej standardowych wydaniu wynosi ona najczęściej 800×600 pikseli. Innym, znaczącym elementem jest sama pojemność pamięci wbudowanej. W tym przypadku należy pamiętać, że urządzenie wykorzystywane jest wyłącznie do gromadzenia i odtwarzania książek elektronicznych. Model wyposażony w pamięć 4GB, pozwoli na zgromadzenie kilku tysięcy tytułów.

Elegancja i wytrzymałość

Czytniki łączą w sobie funkcjonalność oraz wytrzymałość i stanowią odpowiedź na zmiany wynikające z rozwoju technologicznego. Nie można mówić, że zakup czytnika jest przejawem luksusu, z pewnością jednak jest to inwestycja, która wymaga pewnego researchu na rynku oraz wyboru urządzenia, które posłuży nam przez dłuższy czas, wedle zamierzeń producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here