Temat diety jest chętnie i szeroko podejmowany, nie tylko w trakcie rozmów, także influencerzy i celebryci na swoich mediach społecznościowych zachwalają zdrową żywność, świetne, skuteczne sposoby na utratę wagi, czy detoksyzację organizmu. Nadmiar szkodliwych związków, które odkładają się w organizmie może objawiać się zarówno w dolegliwościach fizycznych, jak również psychicznych. Duża ilość toksyn w organizmie, które często przyjmowane są wraz z pożywieniem, najczęściej tym gorszej jakości, typu fast – food, czy ogólnie tłustymi potrawami, może odbić się przykrym echem na życiu zawodowym oraz prywatnym.

Oczyszczenie organizmu z toksyn – czy warto?

źródło: pexeles.com

Nasze czasy słyną z określenia wielu chorób mianem chorób cywilizacyjnych. Jednym z tego typu schorzeń, czy zaburzeń są otyłość, także bulimia, anoreksja, nerwica, czy depresja. Duża zawartość toksyn w organizmie może wpływać na wystąpienie poszczególnych chorób. Widoczny spadek energii, gorsze samopoczucie, problemy ze snem, brak koncentracji, a nawet uczucie wypalenia zawodowego to sygnały, że coś jest nie tak. Nie zawsze tego typu objawy dotyczą dolegliwości na tle psychicznym, niejednokrotnie spowodowane są kondycją naszego organizmu, który poprzez brak energii, pogorszenie funkcjonowania poszczególnych narządów, daje jasno do zrozumienia, że coś jest nie tak. Jeśli zależy ci na czerpaniu z życia w pełni, dobrym samopoczuciu, odpowiednim poziomie motywacji i gotowości do działania, warto zastanowić się nad oczyszczeniem organizmu z toksyn oraz wprowadzeniem do swojego życia zdrowych nawyków, prostych sposobów, których efekt potrafi na prawdę zaskoczyć.

Oczyszczenie organizmu – dieta

Utarło się już powiedzenie: „jesteś tym, co jesz”. Skrywa w sobie wiele prawdy, przecież pokarm służy przede wszystkim dostarczeniu do organizmu niezbędnych elementów i związków, które stanowią budulec komórek, tkanek, kości oraz narządów. Jeśli pojawia się ich niedobór, dochodzi do zaburzenia funkcjonowania poszczególnych układów, co w negatywny sposób odbija się na naszym zdrowiu oraz samopoczuciu. Dlatego każdy dzień najlepiej zacząć od kilku szklanek świeżej, niegazowanej wody. W końcu szacuje się, że człowiek w 60-70% składa się z wody. Dodatkowo poranne spożycie wody pozwoli na spokojne pobudzenie organizmu do działania, w tym, pomoże rozbudzić nerki, które biorą udział w filtracji szkodliwych substancji.

Żywność wysokoprzetworzona a świeże produkty

źródło: pexeles.com

Niestety, ale pęd dnia codziennego, natłok zadań, także stres ograniczają nasze chęci oraz możliwości czasowe do samodzielnego przygotowania posiłków. Tym bardziej, iż sklepy oferują całą gamę produktów, które wystarczy tylko odgrzać lub których przygotowanie zajmuje wyłącznie kilka minut. Jeśli faktycznie interesuje nas skuteczne oczyszczenie organizmu z toksyn musimy musimy zacząć przywiązywać więcej uwagi do rodzaju produktów oraz ich jakości, które kupujemy, a to wiąże się z czytaniem etykiet. Najczęściej, im krótsza lista elementów, jakie można znaleźć w konkretnym produkcie, tym jest on zdrowszy. Różnego rodzaju konserwanty, barwniki, spulchniacze i innego typu związki odkładają się w naszym organizmie, co prowadzi do nadmiaru toksyn. Dlatego zdrowa żywność to podstawa. Nie musisz od razu przygotowywać wykwintnych, często skomplikowanych, wegańskich potraw. Nie. Chodzi o to, aby jeść świadomie. W codziennej diecie powinny znaleźć się zarówno owoce jak i warzywa. To bogate źródło wartościowych składników odżywczych, także witamin, które mają wpływ na kondycję skóry, paznokci i włosów, funkcjonowanie narządów, również samopoczucie.

Oczyszczenie organizmu a suplementy diety

Znacząca liczba minerałów, witamin, wartościowych związków odżywczych dostarcza jest wraz z pożywieniem. Jednak niektóre witaminy i minerały powinniśmy przyjmować wraz z suplementami diety, które stanowią jej uzupełninie codziennego żywienia. Dotyczy to różnych związków, których nasz organizm nie jest w stanie pozyskać z pożywienia, a które mają znaczący wpływ na jego poprawne funkcjonowanie. Dlatego stosowanie suplementacji, to dodatkowe wsparcie codziennej, zdrowej diety, więcej energii do działania i zdrowsze ciało. A jak wiadomo – w zdrowym ciele zdrowy duch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here