Każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji i związków, które występują we wdychanym powietrzu, w szczególności w dużych miastach, gdzie występuje wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Także wysoce przetworzona żywność oraz fast foody to źródło toksyn, które z czasem odkładają się w organizmie. Nasze ciało jest stworzone w ten sposób, aby usuwać zbędne i szkodliwe substancje, jednak ich duża ilość, przyjmowana każdego dnia, owocuje stopniowym odkładaniem się toksyn w ciele. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Naturalne sposoby na oczyszczenie organizmu

pexeles.com

Naturalne sposoby na oczyszczenie organizmu z toksyn niejednokrotnie okazują się tymi najskuteczniejszymi. Bogactwa matki natury, dostępne pod postacią owoców i warzyw, posiadają wiele cennych związków i elementów budulcowych, które pozwalają organizmowi na prawidłowe funkcjonowanie i powinny stanowić ważny element codziennej diety. Jeśli zależy nam na redukcji poziomu toksyn w organizmie warto zacząć każdy dzień od kilku szklanej wody. Specjaliści, w tym dietetycy zalecają dzienne spożycie wody na poziomie półtora litra. Nasz organizm, podobnie jak my, tuż po przebudzeniu jest lekko zaspany i dopiero zaczyna wchodzić na swoje normalne obroty. Aby właściwie pobudzić poszczególne narządy do działania, można wypić kilka szklanek wody, na przemian z cytryną lub kurkumą, które posiadają działanie antyoksydacyjne i świetnie sprawdzają się jako składniki oczyszczające organizm. Dodatkowo, spożycie wody przełoży się na pracę nerek, które biorą udział w procesie filtracji krwi, w której transportowane są ważne składniki odżywcze, niestety również toksyny.

Owoce i warzywa w codziennej diecie – ekożywność

Na półkach sklepów dostępna jest ogromna ilość produktów. Wiele z nich to artykuły wysoce przetworzone, o dużej zawartości składników chemicznych, jak konserwanty i barwniki, które odkładają się w naszym organizmie. Dlatego, aby urozmaicić codzienną dietę, oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn, zaleca się codzienne spożycie owoców i warzyw, które są naturalnymi produktami bogatymi w witaminy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Sok z jabłek – dieta oczyszczająca

Oczyszczenie organizmu powinno się wiązać ze stosowaniem odpowiedniej diety, która na stałe wpisze się w dzienną rutynę. Przede wszystkim eliminacja szkodliwych produktów ograniczy ilość toksyn spożywanych każdego. Natomiast sok ze świeżych jabłek to istna bomba witaminowa. Owoce te są, między innymi, bogate w takie witaminy jak:

żelazo: odpowiedzialne między innymi za właściwy przebieg procesów metabolicznych

– wapń: element niezbędny dla mocnych kości

– witamina A: której rola sprowadza się do utrzymania właściwej kondycji paznokci oraz włosów

– witamina B2: wspomaga działanie układu nerwowego oraz proces gojenia się ran, niezbędny element do prawidłowego wzrostu

Istnieją dwa sposoby zastosowania tej diety: lżejszy wariant zakłada wprowadzenie jabłek do codziennej diety, jako bogatego źródła wartościowych elementów. W drugim przypadku jabłka, w różnej postaci, stają się podstawowym elementem diety. Drugi wariant dotyczy jednak krótkiego okresu czasu. Należy pamiętać, że zdrowy organizm i dobre samopoczucie są zasługą zróżnicowanej diety, bogatej w składniki odżywcze.

Dieta oczyszczająca – sok z kapusty

źródło: pexeles.com

Okazuje się również, że tak popularne warzywo w polskiej kuchni jak kapusta, posiada wiele prozdrowotnych właściwości. W celu zastosowania diety najlepiej wykorzystać świeży sok z kapusty.  Zaleca się picie jednej szklanki soku dziennie i co tydzień zwiększanie dawki o jedną szklankę. W efekcie, w ciągu dnia powinno spożywać się około 4-5 szklanek, natomiast optymalny czas przeprowadzania oczyszczania organizmu to dwa miesiące. Już w trakcie detoksu na pewno odczujemy znaczące różnice w samopoczuciu, ilości energii, a także ogólnej kondycji i sprawności organizmu.

Dieta oczyszczająca – dla kogo?

W zasadzie każdej osobie zaleca się regularne stosowanie różnego typu diet oczyszczająca. To świetny sposób na regenerację organizmu. Efektem tego będzie nie tylko lepsza jakość snu, również kondycja, czy chęć działania. Najlepsze efekty uzyskamy, jeśli towarzyszyć nam będzie zbilansowana, zdrowa dieta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here