Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować wiele znaczące miany w sektorze meblarskich. Obok gotowych mebli lub mebli do samodzielnego złożenia, na rynku pojawiła się duża liczba firm stolarskich, które realizują meble na wymiar. Wynika to z dużej liczby inwestycji mieszkalnych, jakie podejmują developerzy. Nowe przestrzenie użytkowe, takie jak biurowce i nie tylko, również wymagają odpowiedniego wyposażenia. Z jednej strony możliwość zakupu gotowych produktów to kusząca opcja, ponieważ zapewnia szybsze zamknięcie procesu przygotowań, z drugiej natomiast wdrożenie indywidualnego projektu, który dostosowany został do konkretnej przestrzeni, pozwala zwiększyć jej atrakcyjność wizualną oraz funkcjonalność. W szczególności w domach i mieszkaniach, w których przebywają rodziny, jednym z najważniejszych elementów jest szafa, zdolna pomieścić dużą liczbę ubrań. W tym celu świetnie sprawdza się szafa przesuwna.

Szafa przesuwna – co warto wiedzieć?

źródło: pexels.com

To praktyczne rozwiązanie ma dużą liczbę zwolenników. Przede wszystkim pełna zabudowa, wykonana z mebli, pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Na pewno kojarzymy obrazki, na których staromodne szafy były zagospodarowane na górze różnego typu przedmiotami, co czasem wyglądało niechlujnie. Pełna zabudowa pomaga w uniknięciu tego typu sytuacji, ponieważ wszelkie przedmioty, który planujemy przechowywać w szafie, mają swoje odpowiednie miejsce. Dodatkowym atutem tego typu rozwiązań jest funkcjonalność. Z reguły szafy przesuwne to elementy, bardzo wszechstronne. Półki zajmują tylko część zabudowy, podczas gdy dostępne jest miejsce wraz z drążkiem, przeznaczone do wieszania ubrań, także szuflady, w których można przechowywać mniejsze rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu o wiele łatwiej gospodarować rzeczami, znaleźć dla nich właściwe miejsce i cieszyć się wolną przestrzenią w pomieszczeniach, w których pierwotnie stały mniejsze szafy. Dlatego podczas remontów wiele osób decyduje się przede wszystkim na zmianę dotychczasowego wystroju w postaci mebli.

Szafa z lustrem

źródło: pexels.com

Zastosowanie szafy przesuwnej w konkretnej przestrzeni oznacza najczęściej zagospodarowanie jednej lub dwóch ścian przez ten mebel. To, w pewnym sensie, ogranicza przestrzeń, która domyślnie przeznaczona była dla innych elementów. Jak wiadomo, jeśli szafa do ubrań, to również lustro, w którym możemy się przeglądać, sprawdzając, czy kreacja pasuje do siebie. Na szczęście problem ograniczonej przestrzeni dla lustra został rozwiązany przez producentów mebli. Dlatego najczęściej szafy przesuwne wyposażone są dodatkowo w lustro na jednym ze skrzydeł drzwi. To świetny sposób wykorzystania tego elementu. Lustra są teraz niemal standardowym elementem większości szaf przesuwnych.

Szafa przesuwna w pełnej zabudowie – gdzie zastosować?

Kiedy przychodzi już do podjęcia decyzji związanych z aranżacją wnętrza, powinny być one dobrze przemyślane. Przede wszystkim montaż mebli wiąże się z uprzednim przygotowaniem ściany, a także przymocowaniem samych elementów mebla do twardej powierzchni, celem zadbania o stabilność całej konstrukcji. Wiele mebli ma swoje określone, od lat dobrze znane miejsce. To śmieszne, aby na przykład stół stawiać w przedpokoju, z drugiej natomiast strony niewielkich rozmiarów stolik, na którym kłaść można klucze lub inne, niewielkie przedmioty, świetnie sprawdza się w przedpokoju. W przypadku szafy przesuwnej również należy zadbać o odpowiednie miejsce. Tego typu meble najczęściej montowane są w przedpokoju lub sypialni, czyli pomieszczeniach, gdzie trzymamy dużą liczbę rzeczy. Niejednokrotnie, jeśli jest taka możliwość, szafa zostaje ustawiona w pomieszczeniu nazywanym garderobom, które pełni funkcję równoznaczną ze swoją nazwą. Jeśli zastanawiamy się nad zamontowaniem szafy w salonie, warto przemyśleć tą decyzję. Salony, w domyśle, to przestrzenie otwarte, rekreacyjne, w których powinno się miło spędzać czas. To również świetna lokalizacja do przyjmowania gości. Duża szafa przesuwna, z dodatkowym lustrem, może psuć wygląd salonu, a nawet nieco dezorientować naszych gości i odbierać salonowi jego rozrywkowo gościnny klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here