Zmywarki stanowią coraz częstsze wyposażenie kuchni. Wiele osób nie wyobraża sobie codzienności bez tego urządzenia. Jego funkcjonalność, praktyczne zastosowanie, także idealne, błyszczące i czyste naczynia, to zalety, za które cenione są zmywarki. Wiele projektów kuchni na wymiar, zakłada zabudowę różnych sprzętów AGD, co pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni oraz spójny i harmonijny wystrój. Przemyślane rozwiązanie, dopasowane do metrażu umożliwiają maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca. W wielu przypadkach zmywarki są używane codziennie, co wiąże się z potrzebą ich czyszczenia oraz odpowiedniej konserwacji. Jeśli nie będziemy przestrzegać kilku prostych kroków, z czasem zmywarka zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach, który wyczuwalny będzie również na naczyniach.

Jak wyczyścić zmywarkę octem?

źródło: pixels.com

Zanim przystąpi do czyszczenia zmywarki, warto zastosować podstawowe kroki, związane z tego rodzaju czynnościami. Aby mieć wygodny dostęp do różnego rodzaju elementów, które wymagają oczyszczenia, najlepiej wyjąć kosze, do których wkładane są brudne naczynia. Po wstępnym przygotowaniu urządzenia, możemy przystąpić do sprzątania. Warto zacząć od wyczyszczenia drzwiczek, na których mogą gromadzić się resztki jedzenia oraz brudna woda. Następnie zmywarkę czyścimy z zewnątrz, włącznie z przyciskami. Na koniec, celem jej odświeżenia stosujemy ocet. Szklankę tego produktu wlewamy na dno zmywarki, po czym uruchamiany opcję pustego mycia naczyń. Ten skuteczny sposób z pewnością pomoże w odkażeniu i wyczyszczeniu zmywarki. Dodatkowa wysoka temperatura wody ułatwi pozbycie się zapachu octu spirytusowego ze zmywarki, tak, iż nie będzie on wyczuwalny na naczyniach.

Soda z octem lub soda z kwaskiem cytrynowym – dlaczego warto unikać?

Mogłoby się wydawać, iż mieszanki takie, jak połączenie sody wraz z octem lub kwasku cytrynowego z sodą, to świetny sposób na przywrócenie dawniej świetności naszej zmywarce. Niestety, prawda okazuje się nieco inna. Wynika to z reakcji jakie zachodzą po połączeniu sody z octem lub kwasku cytrynowego z sodą, w wyniku których substancje te neutralizują się. Z tego powodu nie uzyskamy zamierzonego efektu. Co gorsza, w rurach może gromadzić się także sól, która zostaje wytrącona z roztworu, co ma szkodliwe działanie na ich szczelność oraz wytrzymałość. Dlatego odradza się stosowanie tego typu mieszanek celem oczyszczenia zmywarki.

Jak wyczyścić zmywarkę Bosch?

źródło: pexels.com

Wiodący producenci urządzeń AGD zawsze uwzględniają w instrukcji konkretny sposób czyszczenia oraz konserwacji, który warto przestrzegać. Dzięki regularnemu odświeżaniu zmywarki, zachowa ona blask, a naczynia będą nienagannie czyste oraz błyszczące. Jeśli decydujemy się na wykorzystanie odpowiednich detergentów, dedykowanych tego rodzaju czynnością, należy zorientować się, czy są w grupie produktów rekomendowanych przez producenta. Można pomyśleć, że polecane przez konkretną firmę środki czystości są działaniem marketingowym, jednak lepiej nie obalać tej teorii na własnej skórze. Jeśli cena oferowana detergentu nam nie odpowiada, możemy wykorzystać domowe sposoby.

Jak wyczyścić zmywarkę bez chemii?

O ile połączenie sody i kwasku cytrynowego może być szkodliwe dla rur odprowadzających wodę, o tyle sam sok z cytryny lub kwasek cytrynowy sprawdzą się idealnie podczas porządków. Poprzez aktywne substancje, zawarte w tym owocu, jest on jednym z podstawowych, domowych i naturalnych środków czystości, które znaleźć można w każdej kuchni. Wystarczy dodać niewielką ilość soku do kieszeni na tabletki. Jeśli nie posiadamy świeżej cytryny, zamiennie możemy zastosować kilka łyżeczek kwasku cytrynowego. Następnie uruchamiany program pustego prania.

Jak wyczyścić zmywarkę do naczyń?

Należy pamiętać, że tego typu urządzenia wyposażone są również we filtry, które wymagają odpowiedniego czyszczenia. Zapchany filtr może owocować nie tylko nieprzyjemnych zapachem, ale problemami podczas użytkowania zmywarki. Jeśli zdarza nam się wkładać naczynia, na których znajdują się resztki jedzenia, warto sprawdzić nie tylko filtr w zmywarce, również rurę odpływową, w której mogły zgromadzić się pozostałości po obiedzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here