W ostatnich latach dostęp do płatnych platform typu VOD, postawił pod znakiem zapytania dalszą bytność urządzeń przeznaczonych do odtwarzania filmów nagranych na nośniki DVD. Każdego miesiąca przybywa fanów najpopularniejszych platform strumieniowych, które posiadają naprawdę bogatą ofertę filmów dostępnych po wykupieniu subskrypcji. Dlatego coraz więcej osób zastanawia się, czy inwestowanie w urządzenia typu Blue-ray ma jeszcze sens.

Coś dla koneserów – premiery filmowe i ulubione filmy w nowej jakości

Z pewnością wśród ludzi, którzy cenią sobie kinematografię jako sztukę samą w sobie, znaleźć można ogromna liczbę osób, które kochają kolekcjonować filmy na płytach DVD. Niejednokrotnie odwiedzając znajomych, można z niemałym podziwem przyjrzeć się bogatej liście tytułów, którymi dana osoba dysponuje. Obok samego faktu posiadania pokaźnej biblioteczki filmowe, także jakość 4k, która pozwala na czerpanie pełnej radości z filmowych detali, w postaci zapierających dech w piersiach pejzaży, dopracowanych animacji, czy złożonych sekwencji, jakie mają miejsce chociażby w trakcie scen bitewnych, Blue-ray z pewnością przekonuje do siebie dużą rzeszę kinomaniaków. Od wielu lat największe hity, takie jak „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścienia” są wypuszczane na płytach Blue-ray. Także najnowsze hity kinowe można odtwarzać na Blue-ray player.

Płyty Blue-ray – nawet 200GB pojemności

Producenci przenośnych nośników pamięci, jak nośniki USB, czyli pendrive, czy popularnych przez długi czas płyt DVD, pracowali nad zwiększeniem pojemności nośników zewnętrznych. Wynikało to z faktu, iż wysoka jakość materiałów, jak filmy w jakości HD, czy 4k, wymagała odpowiedniej ilości miejsca, z uwagi na swój rozmiar. Płyty Blue-ray to nowoczesne rozwiązanie o ogromnej pojemności, nawet do 200GB, dlatego pełne sezony seriali dostępne są na jednej płycie. To funkcjonalne i praktycznie rozwiązanie. Niegdyś potrzebna była duża liczba płyt, aby pomieścić na nich serial, czyli kilka części filmu, teraz ich liczba została zredukowana, co pozwala zaoszczędzić miejsce także w salonie, czy półce przeznaczonej na ulubione pozycje filmowe.

Blue-ray 4k – doskonała jakość obrazu i dźwięku w kinie domowych

źródło: pexeles.com

Coraz większa liczba osób cieszy się kinem domowych, które pozwala na oglądanie seriali i filmów w najwyższej jakości. Jakość 4K, dostępna w odtwarzaczach Blue-ray to z pewnością doskonały sposób, aby przetestować możliwości, jakie daje najnowszy sprzęt, w postaci telewizora oraz głośników. Niesamowite efekty dźwiękowe, które towarzyszą seansowi, wynikają z zastosowania różnego rodzaju głośników i wspomagaczy dźwięku. Efekt dźwięku przestrzennego uzyskany między innymi poprzez głośniki tylne pozwala całkowicie pogrążyć się w świecie stworzonym przez reżysera i przeżywać zdarzenia jakby działy się naprawdę. To świetna frajda dla całej rodziny, miłośników filmów akcji, czy horrorów, którzy od kina oczekują odrobinę adrenaliny i wstrząsu, a także świetnego klimatu, stworzonego poprzez perfekcyjne połączenie dźwięku i obrazu.

Telewizory 4K – najnowsza technologia

źródło: pexeles.com

Przez wiele lat powodem, dla którego cierpieli reżyserowie, była rozbieżność pomiędzy tym, co widzieli w trakcie kręcenia filmu – kolorystykę nieba, cienie na twarzy, barwne stroje w filmach historycznych, a co faktycznie zostało uchwycone przez kamerę, a następnie pokazane na wyświetlone na dużym ekranie. Obecnie, poprzez wykorzystanie technologii 4K, widzowie, jak nigdy dotychczas, mają możliwość oglądać kolorystykę, jaką życzył sobie tego reżyser. Głębia kolorów, ich realność, niemal namacalność, połączona z doskonałą ostrością obrazu, pozwolą na nowo cieszyć się scenami, które zdążyły się już wryć w pamięć.

Blue-ray – cena

Wszystko zależy od tego, jak duże są nasze oczekiwania względem sprzętu. Jeśli to nasze pierwsze kroki z tego rodzaju sprzętem, nie warto porywać się na drogie pozycje. Warto najpierw przetestować standardowe sprzęty, które i tak wyposażone są w wysokiej jakości technologię, w tym technologię 4K. Tym bardziej, iż koszt takiego sprzętu zamyka się w granicach kilkuset złotych i są to urządzenia polecane jako elementy zestawu kina domowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here