W dobie obostrzeń sanitarnych, które wynikają z sytuacji pandemicznej w kraju i za granicą, właściciele największych platform strumieniowych, które oferują klientom dostęp do ogromnej liczby seriali i filmów, odnotowują znaczy wzrost ruchu na stronach. Spora liczba ograniczeń związanych z możliwością spędzania wolnego czasu wpływa na potrzebę szukania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Urządzenia takie jak telewizor, laptop, czy komputer stacjonarny, stanowią podstawowe urządzenia użytku codziennego, podobnie jak smartfony, czy tablety. Kina domowe stają się coraz popularniejsze i nie wynika to wyłącznie z faktu ograniczeń, jakie w ostatnim okresie zostały nałożone. Są to przede wszystkim urządzenia wysokiej jakości, które oferują szereg funkcji i usług, tak bardzo pożądanych przez konsumentów.

Kino domowe – telewizor czy projektor?

źródło: pexeles.com

Warto wspomnieć, iż wszelkiego rodzaju urządzenia stanowiące element kina domowego mogą odtwarzać filmy na dwóch typach urządzeń – telewizorach oraz projektorach. Jakie są różnice oraz zalety jednego oraz drugiego typu wyświetlaczy? Kwestią podstawową jest metraż, jaki posiada poszczególne mieszkanie. Ograniczona ilość miejsca może determinować nie tylko rodzaj urządzenia, również jego wielkość. Z reguły projektory dedykowany są osobom, które pragną stworzyć warunki podobne do kinowych. Ogromny ekran, w połączeniu z doskonałym dźwiękiem przestrzennym dostarczają wielu emocji w trakcie seansu. W kwestii telewizorów należy pamiętać, iż są to urządzenia stacjonarne, z reguły montowane na ścianie na stałe, za pomocą uchwytów do telewizora, które co prawda umożliwiają niewielką zmianę umiejscowienia telewizora oraz kąta nachylenia ekranu, jednak opcja ta jest dość ograniczona. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku projektorów. Projektory, z założenia, to urządzenia przenośne. Dlatego z tego urządzenia korzystać można w wielu miejscach. Dlatego są często wybierane do sali konferencyjnych, gdzie pozwalają na wyświetlanie prezentacji biznesowych oraz innego typu materiałów. Trzeba jednak pamiętać, że o ile wieczorny seans, wyświetlony na projektorze, to świetne rozwiązanie, o tyle w świetle dziennym obraz nie jest już tak wyraźny i trudniej o odpowiedni kontrast. Z podobnego powodu w kinach, przed rozpoczęciem seansu, gaszone są światła.

Smart TV – co to jest i jakie funkcje posiada?

W ostatnim czasie tego typu określenie, czy charakterystyka sprzętu są bardzo popularne. Skąd tak szerokie zainteresowanie tego typu urządzeniami i jakie są ich zalety? Przez długi czas możliwość oglądania filmów na platformach takich, jak Netflix, HBO, Youtube zarezerwowana była dla urządzeń pokroju smartfonów, czy komputerów, jednak wraz z rozwojem technologii powstał zupełnie nowy typ telewizorów, określanych jako Smart TV, które umożliwiają wyświetlanie filmów ze wspomnianych platform. W szczególności dla fanów dobrego kina, także klientów tych platform, możliwość oglądania nie tylko premier, ale również ulubionych serii, to spora zajawka, jeśli wziąć pod uwagę, że film wyświetlany jest na ekranie, którego wielkość przekracza 40 cali. To również możliwość prowadzenia rozgrywek przeznaczonych na urządzenia takie jak Xbox, czy PlayStation, czy oglądanie ulubionych streamerów. Warto wspomnieć, iż telewizory najnowszej generacji oferują możliwość wyświetlania filmów nie tylko w rozdzielczości Full HD, również w jakości Ultra HD, a nawet 4K, co przekłada się na doskonałą jakość obrazu.

Idealny telewizor do salonu – jaki wybrać.

źródło: pexeles.com

Telewizory LG, czy Samsung, także innych firm to bez wątpienia produkty najwyższej jakości, dostępne w różnych rozmiarach, nawet 60-ciu cali. Przed zakupem warto jednak uzyskać pomiar ściany, na której umieszczony będzie telewizor. Może okazać się, że zbyt duży rozmiar po prostu nie mieści się na ścianie lub przysłania niektóre z mebli. Dodatkowo warto zastanowić się, czego oczekujemy od telewizora. Jeśli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami nie tylko filmów, ale  również gier i ważna jest dla nas jakość obrazu, najlepiej wybrać produkty oferujące najwyższą, dostępną jakość obrazu. Drugim aspektem jest opcja Smart TV, czyli możliwość oglądania popularnych platform na sprzęcie kina domowego. Oczywiście, technologia w dalszym ciągu ulega zmianie, a co kilka lat wprowadzone zostają znaczące zmiany w zakresie jakości o raz funkcjonalności, dlatego zakup nieco droższego telewizora, ale również posiadające zaawansowane opcje i najnowszą technologię, to pewność, iż tego typu sprzęt posłuży nam przez ładnych parę lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here